Reklam Alanı3

Reklam Alanı5

MİNİK TAEKWONDOCU

MİNİK KARETECİ

Kungfu

 

 

 

 

 

 

 

Elif Akyüz

Wushu ( Tao Qiang Shu'da ) Dünya Şampiyonu Oldu...

Reklam Alanı

Reklam Alanı 9

Anasayfa Haberler Taekwondo Haberleri Batı Grubu Gençler- Büyükler Taekwondo Şampiyonası Sona Erdi...

Batı Grubu Gençler- Büyükler Taekwondo Şampiyonası Sona Erdi...

1. GÜN

Büyük Erkekler 58, 67 Kg, Büyük Bayanlar 51, 67 Kg, Genç Erkekler 48, 55, 63 Kg ve Genç Bayanlar 46, 52 Kg müsabakalarının yapıldığı şampiyonanın ilk günü yoğun maç programı ve zevkli mücadelelere sahne oldu. 9 final ile tamamlanan günün sonunda aşağıdaki dereceler oluştu.
 

2. GÜN

Büyük Erkekler 62, 84 Kg, Büyük Bayanlar 55, 59 Kg, Genç Erkekler 45, 51 Kg ve Genç Bayanlar 42, 44, 49 Kg müsabakalarının yapıldığı ikinci günde müsabakaların yanısıra açılış seremonisi ve 1. gün müsabakalarının madalya törenleri yapıldı.

3. GÜN

Müsabakaların üçüncü günü de zevkli ve hırslı mücadelelere sahne oldu. Öğleden sonra Milli Takım Teknik Direktörü Ali Şahin bütün antrenörlerin katıldığı bir toplantı düzenledi. Toplantıda elektronik vücut koruyucuları, sporcuların yeni sisteme uyumu ve yeni geliştirilen sistem ile ilgili olası gelişmeler üzerine görüş alışverişinde bulunuldu ve Ali Şahin soruları cevaplandırdı. Daha sonra devam edilen müsabakalar neticesinde 10 sıklette daha madalyalar sahiplerini buldu.

4. GÜN

4 gün süren batı grubunun müsabakaları sona erdi. Son günde büyük erkeklerde 78, +84 Kg, büyük bayanlarda 63, +72 Kg, genç erkeklerde 68, 78 Kg ve genç bayanlarda 59, 68 Kg müsabakaları yapıldı. Diğer günlere oranla daha hafif bir maç progrmaı olan son günde Bahri ve Azize Tanrıkulu kardeşlerin salona gelmesi ve madalya törenine katılması sporcular tarafından sevinçle karşılandı.

1. Gün Sonuçları
Büyük ErkeklerBüyük BayanlarGenç ErkeklerGenç Bayanlar
58 KG
1. Deniz Durdu
Kocaeli Bş.Bld.Kağıt Spor
2. Ali Kemal Kayan
İçel Mersin Bş.Bld.Spk.
3. Yasin Karakurt
Konya Boyalı Spk.
3. Özgür Hanedar
Antalya Hüseyin Ak İ.Ö.O.

67 Kg
1. Gökhan Abakay
Kocaeli Çınarlı Spk.
2. Cengiz Ölmez
Çorum Gençlik Spk.
3. Abdülhamit Altuntaş
Bursa Yıldırım Bld.Jsk.
3. Hasan Dolaş
İçel Zirve Spk.

51 Kg
1. İnci Öztürk
Aksaray Gençlik Sp.İl.Md.
2. Havva Çelik
Bursa Kastel Bld Spk.
3. Duygu Vatansever
Bursa Componenta Spk.
3. Dilara Turan
Denizli Bld.Spk.

67 Kg
1. Nazife Dürüst
Manisa Başar Taek İht.
2. Esra Kum
Çorum Bld.Spor
3. Yeliz Fındık
İçel Atilla Spk.
3. Burcu Çelik
Eskişehir Öncü Spk.

48 Kg
1. Fuatcan Aldemir
İçel Mersin Büyükşehir Bld
2. Murat Aktaş
Konya Mevlana Boyalı Spk
3. Ali Çalılıoğlu
Kocaeli Çınarlı Spk
3. Mehmet Dolaş
İçel Zirve Spk

55 Kg
1. Cankut Çekem
Niğde Dünya Spk.
2. Ali Haydar Demir
Samsun Kartal Spk.
3. Hüsnü Astam
Konya Boyalı Spk.
3. Cem Kılıç
Antalya Hüseyin Ak İlöğ.Spk.

63 Kg
1. M. Fatih Turan
Samsun Çarşamba Sk
2. Yasin Akyüz
Aksaray Özel Sema Koleji
3. Mustafa Parlak
Bursa Osmangazi Bld Sk
3. Safa Günder
Çorum Gençlik Hedef Sk

46 Kg
1. Meltem Topal
Bursa Componenta Spk
2. Gamze Yangın
Eskişehir Öncü Spk
3. Leyla Dalmış
Kocaeli Çınarlı Bld
3. Hatice Kübra İlgün
Bursa Sağlıkgücü Gençlik Spk

52 Kg
1. Şeyda Baldırcı
İçel Toros Taekwondo Sk
2. Tuba Kaya
Bursa Osmangazi Gsk
3. Fulden Gökalp
Bursa Osmangazi Gsk
3. Bahar Sarıoğlu
Bilecik Bozüyük Bld

 

 

 

 

 

 

 

 

2. Gün Sonuçları

Büyük ErkeklerBüyük BayanlarGenç ErkeklerGenç Bayanlar
62 KG
1. Arif Atak
Çorum Bld. Spor
2. M.Volkan Akın
Burdur Bucak Oğuzhan Spk.
3. Hasan Neyiş
Kırıkkale Ferdi
3. Turan Karadağ
Edirne Balkan Yıldızı Spk.

84 KG
1. Yaşar Keleş
Bursa Yıldırım Bld.J.Spk.
2. Oğuz Ünal
Eskişehir Es Spk.
3. Fuat Aldemir
İçel Mersin Bş.Bld.Spk.
3. Çağrı Kızıl
Kocaeli Bş.Bld.Kağıt Spor

55 KG
1. H.Kübra Yangın
Eskişehir Öncü Spk.
2. Kadriye Doan Vinh
Bursa Hürriyet Gençlik Spk.
3. Burcu Gönülrazı
Bursa Osmangazi Gençlik Spk.
3. Selin Babayiğit
Bursa Yıldırım Bld.J.Spk.

59 KG
1. Derya Dağdelen
Eskişehir Öncü Spk.
2. Esra Çakır
Konya Meram Bld.Spor
3. Melek Yılmaz
Kastamonu Türk Telekom Gençlik Spk.
3. Asuman Pişkin
Kocaeli B.Ş.Bld.Kağıt Spor

45 KG
1. Muhammed Özçiçekçiler
İçel Zirve Spk.
2. Mehmet Topal
Bursa Kestel Bld.Gençlik Spk.
3. M.Kaan Boyanmış
İçel Toros Taek.Spk.
3. Emre Atak
Manisa Köy Hiz.Spk.

51 KG
1. Halil İbrahim Varım
Karaman Performans Spk
2. Mehmet Ali İnan
Niğde Dünya Spk
3. Burak İslam Kurt
Kocaeli Derince Spk
3. Serkan Kavgacı
Kütahya Emet Bor Spk

42 KG
1. Merve Yazıcı
Samsun Feza Klj.Spk.
2. Nazlı Bana
Bursa Sağlık Gücü Spk.
3. Ayşegül Funda Top
Karaman Performans Spk.
3. Misem Şahin
İçel Mete Spk.

44 KG
1. Betül Toklu
Sakarya Adapazarı Spor Akademisi
2. Kübra Durdane
Çakır Samsun Feza Klj.Spk.
3. Çiçek Cihangir
Kırklareli Cihangir Spk
3. Naciye Kaya
İçel Mete Spk

49 KG
1. Ayşe Nazal Boyanmış
İçel Toros Taekwondo Spk
2. Büşra Serçe
Konya Boyalı Spk
3. Bahar Ergül
Çorum Bahar Gençlik Spk
4. Didem Yılmaz
Kastamonu Araç Bld Spor

 

Sonuçlar
Büyük ErkeklerBüyük BayanlarGenç ErkeklerGenç Bayanlar
54 KG
1. Mevlit Gülek
Tekirdağ Bld.Gençlik Spk
2. Erdal Aldemir
Mersin Bşbld.Spk
3. Muhammed Türkoğlu
Konya Bld.Spk
3. Serbülent Türk
Edirne Taekwondo İht.Spk
5. Gökhan Okal
Manisa Başar Taekwondo
6. Rahmi Aydeniz
Manisa Turgutlu Başar Ayyıldız
7. Emrah Yıldırım
Kocaeli Çınarlı Spk
8. Metin Avcı
Bursa-Osmangazi Bld.Spk

58 KG
1. Deniz Durdu
Kocaeli Bş.Bld.Kağıt Spor
2. Ali Kemal Kayan
İçel Mersin Bş.Bld.Spk.
3. Yasin Karakurt
Konya Boyalı Spk.
3. Özgür Hanedar
Antalya Hüseyin Ak İ.Ö.O.
5. Ayhan Kurt
Burdur Bucak Oğuzhan Spk.
6. Celal Demirbağ
Kocaeli Çınarlı Spor
7. Bahri Güngör
Amasya Ferdi
8. Veysel Uzuğ
İçel Y.Anamur Spk.

62 KG
1. Arif Atak
Çorum Bld. Spor
2. M.Volkan Akın
Burdur Bucak Oğuzhan Spk.
3. Hasan Neyiş
Kırıkkale Ferdi
3. Turan Karadağ
Edirne Balkan Yıldızı Spk.
5. Aykut Erdoğan
Manisa Başar Taekwondo
6. Metin Kalay
Denizli Uğur Emre Spk.
7. Ali Erdoğan
Antalya Gazipaşa Taek.
8. Şafak Kon
Bursa Dıkkaldırım Spk.

67 KG
1. Gökhan Abakay
Kocaeli Çınarlı Spk.
2. Cengiz Ölmez
Çorum Gençlik Spk.
3. Abdülhamit Altuntaş
Bursa Yıldırım Bld.Jsk.
3. Hasan Dolaş
İçel Zirve Spk.
5. Tuncay Aksoy
Antalya Hüseyin Ak İ.Ö.O.
6. Oğuz Güzel
Tekirdağ Ferdi.
7. Fahri Atmaca
İçel Mersin Bş.Bld.Spk.
8. Ersin Yücel
Tekirdağ Bld.Genç Spk.

72 KG
1. Vedat Artun
Kocaeli Bş.Bld.Kağıt Spk
2. Cihat Ergen
Mersin Mete Spk
3. Serkan Boğan
Mersin Toros Taekwondo Spk
3. Murat Kızmaz
Kocaeli Bş.Bld.Kağıt Spk
5. Yunus Can
Karaman Performans Spk
6. Hüseyin Erdem
Niğde Bor Bld. Spk
7. Halil Hasar
Konya Emniyet Spk
8. Ramazan Karaçelik
Konya Meram Bld.Spk

78 KG
1. Cemil Saydam
Sakarya Kocaeli Taek.Spk.
2. Atakan Çalkan
Niğde Genç Spk.
3. Mustafa Ünal
Isparta Şampiyonlar Spk.
3. Samet Demir
İçel Bş.Bld.Spk.
5. Alper Çatal
Samsun Lider Spk.
6. Müslüm Bozanoğlu
Edirne Taek.İht.Spk.
7. Çağlayan Bağdatlıoğlu
Tekirdağ Ferdi.
8. Mustafa Erdoğan
Isparta Hediye Dere

84 KG
1. Yaşar Keleş
Bursa Yıldırım Bld.J.Spk.
2. Oğuz Ünal
Eskişehir Es Spk.
3. Fuat Aldemir
İçel Mersin Bş.Bld.Spk.
3. Çağrı Kızıl
Kocaeli Bş.Bld.Kağıt Spor
5. Hamit Mert
Çorum Bld.Spk.
6. Ali Çağlar
Sakarya Atılgan Spk.
7. Namık Kemal Erdem
Manisa Demirci Bld.Spk.
8. Erdal Töre
Bilecik Bozüyük Ahalk Eğit.Genç.

+84 KG
1. M.Ali Durukanlıcan
Konya Boyalı Spk.
2. Halil Yurttaş
Çorum Bld.Spk.
3. Osman Demirel
Tekirdağ Trakya İht.Spk.
3. Ümit Al
Sakarya Adapazarı Spor Akd.
5. Rafet Kazak
Çorum Bld.Spk.
6. Ali Ölmez
Kastamonu Türk Telekom Spk.
7. Timur Aktaş
Bursa Yıldırım Bld Jm.Spk
8. İzzet Çetin
İçel Silifke Bld.Spk.
47 KG
1. Yıldız Kahraman
Aydın Didim Bld.Spk
2. Aylin Kahraman
Bursa Hürriyet Spk
3. Nurdane Esra Eğilmez
Manisa-Ferdi
3. Gurbet Yıldız
Kocaeli Derince Gençlik Ve Spk
5. Büşra Bayraktar
Konya Meram Bld.Spk
6. Pırıl Bilgiç
Manisa Akhisar Bld Spk
7. Tuğba Kayar
Tekirdağ-Ferdi
8. Ayşegül Yağar
Konya-Nasreddin Hoca Spk

51 KG
1. İnci Öztürk
Aksaray Gençlik Sp.İl.Md.
2. Havva Çelik
Bursa Kastel Bld Spk.
3. Duygu Vatansever
Bursa Componenta Spk.
3. Dilara Turan
Denizli Bld.Spk.
5. Ayşe Çelik
Kastamonu Araç Bld.Spk.
6. Fatma Kurt
Samsun Özel İd.Köy.Hiz.Spk.
7. Belkıs Kahraman
Aydın Didim Bld.Spk.
8. Nagihan Kaya
Bursa Yıldırım Bld.J Sk.

55 KG
1. H.Kübra Yangın
Eskişehir Öncü Spk.
2. Kadriye Doan Vinh
Bursa Hürriyet Gençlik Spk.
3. Burcu Gönülrazı
Bursa Osmangazi Gençlik Spk.
3. Selin Babayiğit
Bursa Yıldırım Bld.J.Spk.
5. Türkan Özen
Antalya Akd.Taek.Spk.
6. Sevilay Taş
Eskişehir Esjim Spk.
7. Havva Tok
Samsun İl.Özel İdaresi Köy.Hizm.Gen.Spk.
8. Cansu Daşdemir
Zonguldak Mithatpaşa Spk

59 KG
1. Derya Dağdelen
Eskişehir Öncü Spk.
2. Esra Çakır
Konya Meram Bld.Spor
3. Melek Yılmaz
Kastamonu Türk Telekom Spk.
3. Asuman Pişkin
Kocaeli B.Ş.Bld.Kağıt Spor
5. Sultan Rüveyda İnce
Konya Meram Bld.Spor
6. Meryem Basmaz
Kütahya Kahraman Taek.Spk.
7. Pervin Çelimli
Kastamonu Ferdi
8. Gülden Ergen
İçel Mete Spk.

63 KG
1. Ayşe Sarı
Konya Boyalı Spk.
2. Arzu Aksoy
Eskişehir Esjim Spk.
3. Yeliz Yaman
Kocaeli B.Ş.Bld.Kağıt.Spk
3. Selda Çiçen
Burdur Bucak Bld.Oğuzhan Spk.
5. Zeynep Karamık
İçel Bş.Bld.Spk.
6. Banu Demirel
Antalya Alanya Bld.Spk.
7. Gülser Dudu
Manisa Başar Taek.Spk.
8. Filiz Topal
Zonguldak Bld S.

67 KG
1. Nazife Dürüst
Manisa Başar Taek İht.
2. Esra Kum
Çorum Bld.Spor
3. Yeliz Fındık
İçel Atilla Spk.
3. Burcu Çelik
Eskişehir Öncü Spk.
5. Seda Çakal
Sakarya Taek Spk.
6. Süheyla Soyad
Isparta Büyükkurt Taek.Spk.
7. Melek Eren
İçel Mete Spk.
8. Fatma Namlı
Konya Toprak Spk.

72 KG
1. İlknur Korkmaz
Bursa-Osmangazi Gençlik Spor Klb.
2. Neslihan Kaynarca
Çorum-Sungurlu Yeniçelik Spor
3. Ümmü Özcan
Antalya-Hüseyin Ak iöo Spk
3. Meltem Paşa
Bilecik Zirve Spk
5. Aysun Aksoy
Çorum-Ferdi
6. Hediye Bayrak
Konya Toprak Spk
7. Ayça Aslan
Kastamonu-Kastamonu Türk Telekom Gspk
8. Edanur Taşarslan
Samsun Ferdi

+72 KG
1. Yasemin Köse
Bursa Osmangazi Gençlik Spk.
2. Zeliha Doğrugüneş
Konya Özel İdare Spk.
3. Gülay Ar
Manisa Turgutlu Başar Ay-Yıldız Spor
3. Mehtap Paşa
Bilecik Bozhüyük Halk Egtm Genç Spk
45 KG
1. Muhammed Özçiçekçiler
İçel Zirve Spk.
2. Mehmet Topal
Bursa Kestel Bld.Gençlik Spk.
3. M.Kaan Boyanmış
İçel Toros Taek.Spk.
3. Emre Atak
Manisa Köy Hiz.Spk.
5. Okan Aslan
İçel Mersin Bş.Bld.Spk.
6. Recep Ezer
Bursa Yıldırım Bld.J.Spk.
7. Mehmet Gürler
Konya Meram Bld.Spk.
8. Okan Kaymaz
Tekirdağ Bld.Gençlik Spk.

48 KG
1. Fuatcan Aldemir
İçel Mersin Büyükşehir Bld
2. Murat Aktaş
Konya Mevlana Boyalı Spk
3. Ali Çalılıoğlu
Kocaeli Çınarlı Spk
3. Mehmet Dolaş
İçel Zirve Spk
5. Okan Avcı
Niğde Şimşek Spk
6. Maruf Gölge
Edirne Bld.Bşk.Genç Spk.
7. Emre Yamaner
Niğde Dünya Spk.
8. Emin Akkaya
Manisa Soma Taek.İht.

51 KG
1. Halil İbrahim Varım
Karaman Performans Spk
2. Mehmet Ali İnan
Niğde Dünya Spk
3. Burak İslam Kurt
Kocaeli Derince Spk
3. Serkan Kavgacı
Kütahya Emet Bor Spk
5. Süleyman Kürşat İnci
Manisa Başar Taek.
6. Ahmet Kus
Yalova Taekwondo Spk
7. Teoman Kaya
Samsun Alaçam Gökcün Yibo
8. Sercan Gezer
Edirne Rumeli Spk

55 KG
1. Cankut Çekem
Niğde Dünya Spk.
2. Ali Haydar Demir
Samsun Kartal Spk.
3. Hüsnü Astam
Konya Boyalı Spk.
3. Cem Kılıç
Antalya Hüseyin Ak İlöğ.Spk.
5. Faik Dursun Öztürk
Eskişehir Esjim Spk.
6. Cem Kitan
Bursa Osmangazi Bld.Spor
7. Avni Şehit
Zonguldak Bld.Spk
8. Emre Cevizli
Sakarya Taek.Spk.

59 KG
1. Yasin Burak Özdoğan
Mersin Toros Taekwondo
2. M.Sami Erdem
Niğde - Ferdi
3. Murat Çelik
Bursa Osmangazi Bld.Spk
3. Ahmetcan Yaşar
Konya Çatalhöyük Çumra Bld.Spk.
5. Abdulkadir Güneş
Konya Boyalı Spk
6. Mehmet Alkan
Konya Bld.Spk
7. Mustafa Kaplan
Kastamonu Araç Bld.
8. Abdurrahman Demirel
Kütahya Mercan Spk

63 KG
1. M. Fatih Turan
Samsun Çarşamba Sk
2. Yasin Akyüz
Aksaray Özel Sema Koleji
3. Mustafa Parlak
Bursa Osmangazi Bld Sk
3. Safa Günder
Çorum Gençlik Hedef Sk
5. Orçun Akın
Çanakkale Tkd İhtisas Sk
6. Muzaffer Ayhan
İçel Mete Sk
7. Oğuzhan Kasar
Çorum Ferdi
8. Gökhan Temur
Çorum Bld Sk

68 KG
1. Ahmet Akat
Konya Bld.Spk. 2. Emin Baba
Antalya Olympos Gençlik Spk.
3. İbrahim Kaplan
Samsun Kartal Spk
3. Meded Şahbaz
Çorum Ferdi.
5. Caner Öztürk
Antalya Olympos Gençlik Spk.
6. Kadir Han Sezek
Konya Telekom Spk.
7. Ali Savat
Konya Bld.Spk.
8. Saffet Yılmaz
Kütahya Kahraman Taek.Spk.

73 KG
1. Batıkan Avcıoğlu
Antalya Olympos Spk
2. Atilla Can
Konya Çatalhüyük Çumra Bld.Spk
3. Ömer Çakıroğlu
Sakarya-Sakarya Taekwondo Spk
3. Serdar Utkan Süngü
Antalya Hüseyin Ak iöo
5. Bartu Yüksel
Isparta Erbil Spk
6. Doğukan Diş
Manisa Soma Sotespor Klb.
7. İsmail Büyükaslan
Konya Ferdi
8. Fuat Savlık
Samsun Ferdi

78 KG
1. Celal Keleş
Konya Selçuklu Bld.Spk.
2. Kemal Keskin
Isparta Ferdi
3. Berkay Görgülü
Manisa Başar Taek.
3. Semih Adsız
Niğde Ferdi
5. Murat Akın
Aydın Gençlik Spor
6. Kürşat Metin Aslan
İçel Silifke Bld.Spk.
7. Önder Uğur Gürbüz
Antalya Ferdi

+78 KG
1. Yavuz Selim Din
Sakarya-Kocaali Taekwondo Spk
2. Ahmet Güneş
Konya Meram Bld.Spk
3. Gökhan İnce
Konya-Selçuklu Bld.Spk
3. Bilal Ertürk Aydemir
Muğla Sayokan Marmaris Spk
5. Ali Rıza Karabıyık
Manisa Ferdi
6. Muhammed Ömer Şimşek
Kırklareli Cihangir Spk
7. Samet Tombak
Kırıkkale Dinamik Spk
8. Okan Ehliz
Isparta Ferdi
42 KG
1. Merve Yazıcı
Samsun Feza Klj.Spk.
2. Nazlı Bana
Bursa Sağlık Gücü Spk.
3. Ayşegül Funda Top
Karaman Performans Spk.
3. Misem Şahin
İçel Mete Spk.
5. Büşra Kiracı
Bura Componenta Spk.Der.
6. Damla Tozdemir
Çorum Özel Murathan Klj.Spk.
7. Emine Günay
İçel Bş.Bld.Spk.
8. Deniz Metin
Bursa Componenta Spk.Der.

44 KG
1. Betül Toklu
Sakarya Adapazarı Spor Aka.
2. Kübra Durdane Çakır
Samsun Feza Klj.Spk.
3. Çiçek Cihangir
Kırklareli Cihangir Spk
3. Naciye Kaya
İçel Mete Spk
5. Emel Ermiş
Bilecik Osmaneli Spk
6. Merve Çelik
Aydın Didim Bld.Spk
7. Rabia Abuçka
Kocaeli Derince Gençlik Spk
8. Derya Ak
Sakarya Adapazarı Spor Aka.

46 KG
1. Meltem Topal
Bursa Componenta Spk
2. Gamze Yangın
Eskişehir Öncü Spk
3. Leyla Dalmış
Kocaeli Çınarlı Bld
3. Hatice Kübra İlgün
Bursa Sağlıkgücü Spk
5. İzel Çetin
Çorum Bahar Gençlik
6. Esra Gül Mazlum
Antalya Hüseyin Ak
7. Nisa Karabal
Samsun İlkadım Bld
8. H. Funda Yıldırım
Manisa Soma Linyit Spk

49 KG
1. Ayşe Nazal Boyanmış
İçel Toros Taekwondo Spk
2. Büşra Serçe
Konya Boyalı Spk
3. Bahar Ergül
Çorum Bahar Gençlik Spk
3. Didem Yılmaz
Kastamonu Araç Bld Spor
5. Büşra Yıldırım
Kastamonu Türk Telekom Spk
6. Çilem Sarıoğlu
Eskişehir Öncü Spk
7. Gökçe Akturan
Edirne Rumeli Spk
8. Büşra Algın
Bilecik Bozüyük Bld Spk

52 KG
1. Şeyda Baldırcı
İçel Toros Taekwondo Sk
2. Tuba Kaya
Bursa Osmangazi Bld S.
3. Fulden Gökalp
Bursa Osmangazi Bld S.
3. Bahar Sarıoğlu
Bilecik Bozüyük Bld
5. Duygu Erarslan
Bursa Osmangazi GSK
6. Şerife Durmaz
Bursa Osmangazi Bld S.
7. Sevdiye Demir
Nevşehir Gsim
8. Güler Tezer
Kırklareli Cihangir Sk

55 KG
1. Durdane Altunel
Konya Selçuklu Bld.Spk
2. Nurgül Arslan
Balıkesir Ferdi
3. Kübra Aksoy
Bilecik Bozüyük Bld Spk
3. Mesude Yağar
Konya Nasrettin Hoca Spk
5. Nevroz Başak
Bursa Sağlık Gücü
6. Hayriye Nur Ersoy
Edirne Rumeli Gençlik Spk
7. Gizem Gül
Mersin Yeni Anamur Spk
8. Tuba Soytekin
Bursa Yenibağlar Spk

59 KG
1. Kübra Okur
Bursa Componenta Spk.Der.
2. Rabiya Çelik
Konya Selçuklu Bld.Spk.
3. Gözde Dinç
Kocaeli Çınarlı Spk.
3. Meltem Gökalp
Bursa Osmangazi Bld.Spk.
5. Ayşenur Yılmaz
Konya Telekom Spk.
6. Emine Çineli
Manisa Flaek.İht.Spk
7. Burcu Kahraman
Eskişehir Gençlik Spk.
8. Kübra Satılmış
Nevşehir Kapodokya MYO

63 KG
1. Hanife Ayan
Eskişehir-Öncü Spk
2. Tuğba Aklan
Bursa-Kestel Bld.Gençlik Spk
3. Aysel Tuncay
Isparta Şampiyonlar Spk
3. Meltem Akdemir
Çorum Gençlik Spk
5. Nurçin Akbaş
Balıkesir-Ferdi
6. Ayşen İğdeköylü
Kütahya-Emet Bor Spk
7. Yasemin Aslan
Bursa Yıldırım Bld. Jimn.Spk
8. Eylem Yıldırım
Karaman-Performans Spk

68 KG
1. Şerife Sultan Koçak
Isparta Şampiuyonlar Spk.
2. Büşra Nur Taşcan
Konya Çatalhöyük Çumra Bld.Spk.
3. Emine Büşra Aslan
Çorum Gençlik Spor
3. Emine Bayram
Bilecik Bozhöyük Halk.Eğit. Genç.Spk
5. Aslı Ortakçı
Bursa Osmangazi Bld.Spk.
6. Kübra Metin
Bursa Osmangazi Bld.Spk.
7. Zeynep Afşar
Bursa Uludağ Gençlik Spk.
8. Şengül Dinç
Bursa Yıldırım Bld.Jm.Spk.

+68 KG
1. Sebahat F. Yıldızdal
Kırklareli Cihangir Spk
2. Songül Dinç
Bursa Yıldırım Bld.Jim.Spk
3. Merve Ülkü
Burdur Bucak Bld.Oğuzhan Spk
3. Elçin Çeken
Manisa Bld.Spk
5. Sinem Sezgin
Manisa Soma Linyit Spk
6. Seda Köken
Antalya Hüseyin Ak İöö
7. Hanife Bayram
Afyonkarahisar Kaan Gençlik Spor
8. Meral İlknur Karaaslan
Kırşehir Harman Spk

 

 

Taekwondo

Taekwondo

GÜNÜN SÖZÜ

Savaşta döğüşenlerden çok kaçanlar ölür.

s. lagerlöf

Reklam Alanı4

Sayaç

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterBugün382
mod_vvisit_counterDün706
mod_vvisit_counterBu hafta3745
mod_vvisit_counterBu ay17593
mod_vvisit_counterToplam507468

ATASÖZLERİ

Yugoslav Atasözleri :

- Aptal kafaya şapka ne yapsın.

- Hızlı öç zarar getirir.

- Dost cam gibidir, dikkat et kırmayasın.

- Kurdun postu değişir, huyu değişmez.

- Karga karganın gözünü çıkarmaz.

- Azıcık akıl bile yüz kilo güçten iyidir.

- Keçi nereden bilecek boza ne demek.

- Sıkıntısız alim olunmaz.

Reklam Alanı6

Tarihte Bugün

Reklam Alanı6

Gazeteler

Reklam Alanı7

Spor ve Beslenme

Sporcuların performansını etkileyen temel faktörlerin başında genetik yapı, uygun antrenman ve beslenme gelmektedir. Beslenme, sporcuların bilgi sahibi oldukları takdirde kontrol altında tutulan ve performanslarını olumlu yönde etkileyen en önemli etkenlerden biridir.

Devamını oku...

Reklam Alanı 8

Fıkra

Ufak bir suçtan hapse düşen Temel'in koğuş arkadaşı sık sık hastalanmakta,
haftada bir doktora gitmektedir. Adamın doktoeden her gelişinde bir uzvu kesilmektedir.
Birgün bacağı, birgün kolu, eli... Son gelişinde Temel koğuş arkadaşının kulağına eğilir
manalı bir gülüşle: '' Hemşerim! Sanma ki anlamayirum, bağa öyle geluyi ki galiba sen
parça parça firar edeyisun! ''

Kişisel Gelişim

Başarıya Dönüşen Disiplinin 7 Şartı:

1- Sürecin eğitimini almakve hedefi içine sindirmek.
2- Kesinlikle tavizsizolmak.
3- Kuralları söz ve gönül birliğiyle belirlemek.
4- Müeyyideleri istisnasız herkes için uygulamak.
5- Liderin tatbikatta öncülük etmesi.
6- mantık sınırlarını '' haddinden fazla'' zorlamamak.
7- Üstün başarıları ödüllendirmek.

BRUCEE LEE

BRUCEE LEE'nin Kendi Dilinden Başarı Teknikleri...

1- Kung fu bir sanattır. Dövüşçünün hareketleri uyumlu ve seri olmalıdır. Bütün vücudunu kullan.
2- Yanaşırken çok dikkatli davran. Her zaman rakibinin gözlerini izle. Çünkü gözler açık verir. En iyi onlar konuşur. Eller aldatıcıdır.
3- Asla bir anda hareket etmeye karar verme.Her şart altında hareket etmeye hazır ol. Böylelikle zihnin esneklik, vücudun sertlik kazanır.
4- Daha sonra bir taktik oluşturabilirsin. Çok tecrübe gerektirir. Zamanla otomotikleşirsin, ne yapacağını düşünmezsin bile, hareket kendiliğinden oluşur.
5- Gerçek bir döğüşçü hem zihnini hem de bedenini güçlendirir, dövüşçöünün güce sahip olabilmesi için ruhi sukunu sağlaması gerekir.
6- Kendinizi bir su kütlesi olara düşünüp bulunduğunuz kaba uyum sağlamalı öyle döğüşmelisiniz.
7- Bir işi yaparken ne yaptığının farkında ol, hayal gücünü harekete geçir ve o işi tam anlamıyla hissedip hakkını vererek yap.
8- Su gibi ol, yumuşak görün ama gerektiğinde bir taşı parçala.
9- Kendisiyle yapılmış bir mülakattan:
Soru: Bir rakiple karşı karşıyayken ne düşünürsünüz
Brucee : Rakip yoktur.
Soru : Peki, neden?
Brucee : Çünkü ''ben''kelimesi yoktur. İyi bir dövüş küçük bir oyun gibi olmalı ama ciddi bir şekilde oynanmalı.
Rakip üzerime geldikçe ben büzülürüm, obüzüldüğündeyse ben üzerine giderim ve vuruş hamlesinin zamanı
geldiğinde ''ben'' vurmam;( yumruğunu göstererek ) o vurur. Herhangi bir teknik ne kadar çarpıcı ve faydalı gözükürse
gözüksün, zihin ona takılı kaldığı sürece hastalık meydana getirir.